Почетна - arena.mk
Следете не
Последни вести

Регистриран втор земјотрес во Македонија

Епицентарот на земјотресот се наоѓаше во соседна Албанија… Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, ...

Сириската армија масакрираше 3.000 терористи, и го зазеде аеродромот Кшиш

Терористите загубиле 19 тенкови, 5 БМП и многу други воена техника Биографии од сириската ...

Русија испрати силна порака до Македонија

Русија повторно стои на чело како порано во историјата кога нашата земја и словенскиот ...

Невремето во Штип го откорна асфалтот

Граѓаните на социјалните мрежи постираа фотографии на кои се гледа дека делови од асфалтот ...

Силен земјотрес ја стресе Македонија…

Силен земјотрес ја стресе Македонија… Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во ...

Кои политичари нудат целосно повлекување?

Измените во Законот за помилување не го решаваат проблемот, туку креираат нов, велат експертски ...

Најзгодната албанка во Македонија, го покажа задникот во танга (фото)

Аделина Тахири во едно од најпровокативните изданија досега. Познатата албанска пејачка од Македонија, Аделина ...

Екипите на терен после обилните вржени

По обилните врнежи, поплави во Бутел, Карпош и Ѓорче Петров По обилните врнежи на ...

Нападнато полициско возило во Скопје

Нападнат полициски џип во Скопје. На 22.05.2017 година во 01,00 часот во ЕИК-Скопје, полициски ...

Ова ќе бидат министрите на СДСМ во новата Влада

Кои се нивните имиња? Оливер Спасовски ќе биде нов министер за внатрешни работи, Тевдовски ...