Погледнете го првиот гол на Мбапе во дресот на ПСЖ (видео)

И Мбапе се запиша во листата на стрелците…

Екипата на ПСЖ засега и задава многу проблеми на одбраната на Селтик, која нема решение за налетите на најскапиот напад на планетава.

По Нејмар(19.минута), во листата стрелци на францускиот тим се запиша и Килијан Мпабе кој беше прецизен во 34.минута, на асистенција со глава од Бразилецот.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

https://youtu.be/JzYBC9hz3dQ

Оставете коментар