19 годишно момче од Македонски брод загина во тешка сообраќајна несреќа

19 годишно момче од Македонски брод загина во тешка сообраќајна несреќа

Едно лице загина во тешка сообраќајка денеска околу 14.15 часот на локалниот пат помеѓу селата Дреново и Сланско, во општина Македонски Брод.

Се работи за 19-годишниот Х.Т. од Македонски Брод, кој возел мотоцикл, а од засега непознти причини се судрил со возило „фиат добло“ управувано од Б.Т. (2000) исто така од Македонски Брод.

Поради тешките повреди, од кичевската болница итно кон скопските клиники бил пренесен Х.Т. кој околу 18 часот починал.

МВР извести дека двајцата возачи немале положено за возачка дозвола.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Политичката ситуација во Македонија станува се позаплеткана

  СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни ...

  Штета што овој професор не гледа колку се смешни неговите ученици

  Додека тој пишува и пишува и објаснува, позади неговиот грб се одигура вистинска НБА ...

  Тешката механизација пристигна пред Влада

  Тешката механизација повторно се најде во првите редови… Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска ...