Apple патентираше нова дисплеј технологија

Apple патентираше нова дисплеј технологија

Apple патентираше нова технологија која би го променила начинот на кој го користите вашиот iPhone.

Компанијата од Калифорнија патентираше интерактивен дисплеј со IR диоди, технологија која би овозможила самиот дисплеј на телефонот да чита отпечатоци од нашите прсти.

Оваа технологија која би можело да ја видиме во следниот iPhone 8, ќе и дозволи на Apple да го направи предниот дел на следниот iPhone 8 со целосен екран и самиот fingerprint сензор да биде вграден во него. Нема да треба да се клика на копче за да се отклучи телефонот, туку едноставно тоа ќе се прави на самиот дисплеј.

Следниот iPhone 8 ќе биде претставен во септември.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Таткото на литиум-јонските батерии има нов изум кој менува се

Изумителот на литиум-јонските батерии, 94 годишниот Џон Гуденаф дојде до ново важно откритие – ...

Каков смартфон користи Трамп?

По објавата на New York Times дека Трамп не сака да го замени својот ...

Windows 10 ги спамува корисниците на Google Chrome

Micorosoft многу сака да ги инсталирате апликациите што ви ги нуди на вашиот компјутер. ...