Т., Author at arena.mk

Т.

Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

Силниот земјотрес почувствувн и во Скопје

Попладнево во 13:18 часот е регистриран посилен потрес со јачина од 5 степени според ...

Земјоделците се сметани како најголеми криминалци

Не само што го загубија целокупниот пласман на земјоделски производи, не им ги исплтија ...

Што се случува на автопатот Кичево-Охрид?

Стручната јавност е изненадена од молскавичната експертиза што успеала да ја обезбеди новата влада ...

Убавината на Велес преку неколку фотографии

Убавината и зеленилото во Велес, преку неколку фотографии…

Груевски го предупредил Ахмети

Што точно се случило? Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју во емисијата „Патот ...

Какво време ја очекува Македонија во наредниве денови?

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена ...

44 годишна Струмичанка загина во сообраќајна несреќа

Четириесет и четиригодишна струмичанка загина во сообраќајна несреќа што се случила утринава на улицата ...

Ѓорѓев и Зекири во Само Вистина

Според Ѓорчев новата влада на СДСМ, ДУИ и Алијансата треба да ги остварат своите ...

Дали на Македонија и претстои целосен резибор во судството?

Што навистина се случува? Најавата на Заев за целосен реизбор во судството, поранешниот министер ...

Нов силен земјотрес ја потресе Македонија

Земјотрес со јачина 3.6 степени по Рихтер го погоди охридскиот регион. Потресот најмногу го ...