Т., Author at arena.mk - Page 2 of 114

Т.

Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

Инцидент во центарот на Скопје

Ноќеска, во близина на старата Скопска чаршија 24-годишно момче од село Грчец, Скопско, е ...

Пукање во Арачиново

Едно лице е рането со пиштол во пукање што се случило утрово околу 11 ...

Силувано 16 годишно девојче во Струмица

Струмица ја потресе вистински скандал… СВР Струмица поднесе кривична пријава против Џ.А. (19) од ...

Следи огромно поскапување на цигарите во Македонија

Од први јули годинава се очекува поскапување на цигарите во Македонија. Според пресметките, кутија ...

Tyzee со нов летен хит, песната “Омилена” направи вистински бум

Balkaton и Tyzee ја освоија Македонија, а песната “Омилена”, стана омилена кај помладата генерација! ...

Тачи по средбата со Ахмети: Не сме разговарале за учество во Влада

„Победници на овие избори се Движењето Беса и НДП што се во коалиција. Искрено ...

СДСМ испрати порака до Никола Груевски

Никој, па ниту Никола Груевски не може да избегне соочување со правдата и правната ...

Силен земјотрес ја погоди Грција, бројката на загинати постојано расте

Најмалку 10 лица повредени, урнати домови, блокирани патишта… Oва е билансот на силниот земјотрес ...

Гледач од трибините упадна на теренот после завршувањето на натпреварот Македонија-Шпанија

Гледач од трибините упадна на теренот после завршувањето на натпреварот Македонија-Шпанија. После завршувањето на ...

Страшна сообраќајна несреќа, се преврте автобус, полицијата извести за загинати во несреќата

Патнички автобус се превртел во регионот Трансбајкалској во Сибир во Русија. Во несреќата загинаа ...