Т., Author at arena.mk - Page 3 of 114

Т.

Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

УХМР повторно најави врнежлива ноќ за Македонија

Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно, нестабилно и посвежо, на повеќе места со ...

Гевгеличани денеска пријатно изненадени

Многу гевгеличани останаат подзинати и исплашени од чудната појава на небото над нивниот град. ...

Се самоуби момче во Кисела Вода

Во скопската населба Кисела вода на улица „Михаил Чавков“, утрово млад човек скокнал од ...

Пукање во Скопје

Вистинска драма се одвивала во 08 часот и 15 минути во Кисела Вода, кога ...

Меланија Трамп во шок, медиумите ја објавија нејзината тајна врска

Само ден откако беше објавено дека американскиот претседател Доналд Трамп и Меланија се пред ...

УХМР со вонредна прогноза за вечерва

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека во вечерните часови ќе има услови за ...

Трагедија во Скопје

Пред неколку денови во страшна трагедија загина 19-годишна девојка. Се работи за Тамара која ...

Галерија: Погледнете што се случуваше денес во Скопје, неколку хеликоптери и авиони…

По повод „10-ти Јуни- ден на Воздухопловната Бригада“ денеска во периодот од 10:40 до 11:30 ...