Т., Author at arena.mk - Page 4 of 114

Т.

Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

Неколку воени авиони утре ќе летаат над Скопје

По повод 10-ти Јуни – ден на Воздухопловната Бригада на АРМ, утре од 10:40 ...

Шампионите на Вардар, гордно, но и срамно пречекани во Велес

И додека Вардар ја кренаа титулата на Европа, на следниот натпревар во Велес, со ...

Путин објаснува што би се случило доколку Америка ја нападне Русија

Претседателот на Русија Владимир Путин изјави дека евентуалниот воен судир меѓу Русија и САД, ...

Путин нервозен, планира да ги врати долговите кон Америка

Русија планира вонредно заседание на Советот за безбедност на Обединетите нации, после нападот на ...

Ова е човекот кој наскоро ќе го замени Бил Гејтс и ќе стане најбогат човек на светот

Го дочека вистискиот момент… Богатството на Џеф Безос порасна за дваесетина милијарди долари оваа ...

Неочекувани проблеми: Недостаток на графички картички поради рударите

За што точно станува збор, погледнете во продолжение… Станува збор за рударење на криптовалута ...

Истражувачот кој го пронајде непроценливото богатство на Маите

Роберт Стејси Џад бил англиски архитект и ентузијаст по цивилизацијата на Маите. Тој е ...

Зошто луѓето се почесто ги бираат безжините услуги?

Податоците од САД велат дека дури 20% од сопствениците на фиксен телефон, не прават ...

Владимир Путин заинтересиран за ново економско оружје

Русија би можела со класична валута, да добие и виртуелна и тоа во облик ...

Катар им платил окупнина на ИСИС од милијарда долари

Лондонски Фајненшал тајмс ја објави наводната причина за дипломатската блокада на Катар. „Катар на ...