Даниел К, Author at arena.mk

СНИМКА од нападот врз братот на Ким Џонг-Ун

На сервисот Јутуб испадна снимка од нападот на братот на севернокорејскиот диктатор Ким Џонг-ун. ...

Трамп ќе прави „жив ѕид“ на границата со мексико. 100.000 припадници на националната гарда…

Вработените во Белата куќа раководени од претседателот Доналд Трамп ја разгледуваат можноста за изготвување ...

Чудото од дете – специјалистот по скокови во вода Никола Стајковиќ почина во базен

Поранешниот австриски национален репрезентативец и олимпиец Никола Стајковиќ Ники, чија специјалност беше скокање во ...

БОМБА пратка до Торонто! Евакуиран аеродромот во Истамбул

Авион на турската компанија „Туркиш Ерлајнс“ беше евакуиран пред неговото полетување од Истамбул, кој ...

Уапсен еден од осомничените за убиството на братот на Кин Џонг Ун

Според она што го изјавуваат малезиските медиуми, уапсен е еден од повеќемината осомничени за ...

Ова се медиумите кои за Трамп се „непријатели на Американците“

Неодамна на социјалната мрежа твитер, американскиот претседател Доналд Трамп напиша дека одредени американски медиуми ...

Тешка сообраќајна незгода кај Струга! Тројца тешко повредени

Тешка сообраќајна незгода се случи на патот Струга-Дебар од која тројца се тешко повредени ...

Грција сака да го смени еврото со ДОЛАР?!

Нашиот јужен сосед ја разгледува можноста да испадне од Европската Унија се со цел ...

Убиство пренесено во живо на фејсбук! Радиоводителот и продуцентот настрадаа…

Водителот на радиото и продуцентот на едно радио во Доминиканската Република, беа убиени за ...