Автомобили Archives - arena.mk

Нов и поголем Audi A1 пристигнува во 2018 година

Достапна ќе биде и хибридна верзија, а најсилната верзија S1 ќе развива неверојатни 250 ...

Четвртата серија на BMW доживеа благ редизајн

Coupe и Gran Coupe верзиите добија потврда суспензија, но удобноста нема да ги изгуби ...

Volkswagen планира неколку нови I.D концепти

Наскоро следи електричен I.D СУВ и спортски модел. Откако неодамна на одржаниот саем за ...

Mercedes-AMG GT 4 ќе го нападне моделот Panamera

Во салоните спортскиот седан пристигнува 2019 година, а ќе има и единствена суспензија, карактеристична ...

Се очекува наследник на Opel Meriva

Opel Crossland X стана вистински конкурент на Citroen C3 Picasso. За неколку дена ќе ...

Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи

Партнерството со Infiniti доведе до трансфер на технологии. Рено објави дека интензивно работи на ...

Отсега порачка на Uber по пат на Google Maps

Понудата на Uber станува составен дел од апликацијата на Google. Новата надоградба на најдобрата ...

Субкомпактниот кросовер на Kia ќе го носи името Stonic

Овој модел ќе претставува вистински конкурент на Mazda CX-3. Kia во 2017 година влегува ...

Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон

После Токио, и Сиднеј до крајот на 2017 година, ќе има AMG продажен центар. ...

Во Европа пристигнува дизел верзија на Kia Stinger

Премиерата се очекува да биде на саемот за автомобили во Женева, следната година Откако ...