Автомобили Archives - Page 2 of 2 - arena.mk

VW во април претставува електричен СУВ модел

Производствениот модел во продажба ќе пристигне дури после 2020 година. Volkswagen после аферата “diselgate” ...

Škoda Kodiaq добива RS верзија

Овој модел ќе биде придвижуван од 2.0 литарски битурбо дизел мотор со моќност од ...

Samsung ги претстави новите батерии за автомобили

Доаѓаат во 2020 година, а истите ќе обезбедат автономија од 600 километри. Електричните автомобили ...

Директорите на VW намерно ги уништувале доказите

Идејата за лажирање на податоците датира уште од 2006 година. Еден од високите функционери ...