Новости Archives - arena.mk

Нов силен земјотрес ја потресе Македонија

Земјотрес со јачина 3.6 степени по Рихтер го погоди охридскиот регион. Потресот најмногу го ...

Инцидент во центарот на Скопје

Ноќеска, во близина на старата Скопска чаршија 24-годишно момче од село Грчец, Скопско, е ...

Пукање во Арачиново

Едно лице е рането со пиштол во пукање што се случило утрово околу 11 ...

Силувано 16 годишно девојче во Струмица

Струмица ја потресе вистински скандал… СВР Струмица поднесе кривична пријава против Џ.А. (19) од ...

Следи огромно поскапување на цигарите во Македонија

Од први јули годинава се очекува поскапување на цигарите во Македонија. Според пресметките, кутија ...

Тачи по средбата со Ахмети: Не сме разговарале за учество во Влада

„Победници на овие избори се Движењето Беса и НДП што се во коалиција. Искрено ...

СДСМ испрати порака до Никола Груевски

Никој, па ниту Никола Груевски не може да избегне соочување со правдата и правната ...

Силен земјотрес ја погоди Грција, бројката на загинати постојано расте

Најмалку 10 лица повредени, урнати домови, блокирани патишта… Oва е билансот на силниот земјотрес ...

Страшна сообраќајна несреќа, се преврте автобус, полицијата извести за загинати во несреќата

Патнички автобус се превртел во регионот Трансбајкалској во Сибир во Русија. Во несреќата загинаа ...

УХМР повторно најави врнежлива ноќ за Македонија

Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно, нестабилно и посвежо, на повеќе места со ...