Новости Archives - Page 2 of 81 - arena.mk

Гевгеличани денеска пријатно изненадени

Многу гевгеличани останаат подзинати и исплашени од чудната појава на небото над нивниот град. ...

Се самоуби момче во Кисела Вода

Во скопската населба Кисела вода на улица „Михаил Чавков“, утрово млад човек скокнал од ...

Меланија Трамп во шок, медиумите ја објавија нејзината тајна врска

Само ден откако беше објавено дека американскиот претседател Доналд Трамп и Меланија се пред ...

УХМР со вонредна прогноза за вечерва

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека во вечерните часови ќе има услови за ...

Трагедија во Скопје

Пред неколку денови во страшна трагедија загина 19-годишна девојка. Се работи за Тамара која ...

Галерија: Погледнете што се случуваше денес во Скопје, неколку хеликоптери и авиони…

По повод „10-ти Јуни- ден на Воздухопловната Бригада“ денеска во периодот од 10:40 до 11:30 ...

Неколку воени авиони утре ќе летаат над Скопје

По повод 10-ти Јуни – ден на Воздухопловната Бригада на АРМ, утре од 10:40 ...

Шампионите на Вардар, гордно, но и срамно пречекани во Велес

И додека Вардар ја кренаа титулата на Европа, на следниот натпревар во Велес, со ...

Путин нервозен, планира да ги врати долговите кон Америка

Русија планира вонредно заседание на Советот за безбедност на Обединетите нации, после нападот на ...