Новости Archives - Page 3 of 81 - arena.mk

Катар им платил окупнина на ИСИС од милијарда долари

Лондонски Фајненшал тајмс ја објави наводната причина за дипломатската блокада на Катар. „Катар на ...

Груевски на средба со Хан

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска се сретна со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. ...

Екипи на АРМ ќе помагаат во поплавените региони во Тетовско

Владата извести дека комисии на Министерството за земјоделство ќе ги проверат штетите во нивите, ...

37 годишен маж, загина во сообраќајка во Прилеп

Несреќа се случи денеска во 16.30 часот на патот кај прилепското село Сивец. Едно ...

Приведен Словенски агент во близина на вилата на Претседателот на Македонија

Словенечката телевизија ПОП извести дека агентот на словенечката разузнавачка служба е уапсен во Македонија ...

Најавено невреме за Македонија

Денес попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен ...

Д-р Емил Угриновски го доби признанието Личност на Југоисточна Европа за 2017 година

Д-р Емил Угриновски го доби признанието Личност на Југоисточна Европа за 2017 година… Генералниот ...

Овие земји бараат работници со македонски пасоши

Конечно, Македонците без бугарски пасош можат да работат во Норвешка, Шведска и Германија. Со ...

Важна вест за македонските возачи

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, ...