Новости Archives - Page 80 of 81 - arena.mk

Терористички напад ја потресе Италија

Експлозија се случи пред амбасадата на Италија во Триполи. По експлозијата избувнал пожар, соопштуваат ...

Обид за атенатат на Трамп во Америка?

Едно лице е тешко рането во текот на протестите против новиот американски претседател Доналд ...

Дачиќ со одговор: и за Србија е навредливо и срамно кога тие велат ‘Република Косово’

Ивица Дачиќ српскиот министер за надворешни работи денес одговори на реакцијата на Македонско министерство ...

Ердоган со изјава : кој не е со Турција, тој е против неа!

Преминуваме од одбрана во напад! Повеќе не им останаа куршуми. Сега е редот на ...

Македонците во Албанија традиционално го слават Водици

Големиот православен празник традиционално се слави на сите населени места во Албанија  каде што ...

Хрватите во долг до гуша: блокирани повеќе од 300.000 граѓани, вкупниот долг од над 40 милијарди долари!

Поради неплатени сметки и кредити, на крајот на ноември минатата година биле блокирани 330.297 ...

Бугарија и Хрватска ја одблокира СРБИЈА: поддржаа отворањето на ново поглавје во разговорите со ЕУ!

Бугарија и Хрватска дадоа зелено светло за да се отвори 26тото поглавје во пристапните ...

МНР со реакција до Србија : БЈРМ е провокација, која ги навредува чувствата на македонските граѓани!

Веруваме дека ваквата провокација, која ги навредува чувствата на македонските граѓани, не е одраз ...

Променливо време во наредните денови!

Од денес па се до понеделник времето во Македонија се очекува да биде со ...

Трамп ги откри своите планови по влегувањето во Белата Куќа

Трамп изјави дека веднаш по влегувањето во Белата куќа, планира да ги спроведе своите ...