Технологија Archives - arena.mk

Google, Facebook и Twitter на суд поради терористички масакр

Технолошките гиганти и нивните социјални мрежи се соочуваат со уште една незгодна судска тужба. ...

Facebook вработува 3000 администратори за борба против насилните видео снимки

Досега ревидирањето на пријавените објави, фотографии и видео снимки ги прегледуваа 4500 администратори кои ...

11 причини зошто својот iPhone треба да го замените со новиот BlackBerry KEYone

Да, на пазарот има и подобри паметни телефони, како што е на пример новиот ...

Најстарата жена астроунаут, урна рекорд за престој во вселената

До враќањето на Земјата оваа година, Пеги Витсон во орбитата ќе помине вкупно 666 ...

Наскоро нема да морате да плаќате сметки за струја

Сметките за струја се кошмар за многубројни домаќинства. Меѓутоа, сосема е можно дека луѓето ...

Инстаграм отсега ќе можете да го користите и без интернет

Доколку сте корисник на Инстаграм платформата на Андроид ова се добри вести за вас. ...

Facebook расте како чудовиште кое упорно доминира

Facebook неодамна ја одржа својата F8 конференција на која претстави неколку интересни новитети. Facebook ...

Нови информации за плановите на Apple: Наскоро пристигнуваат три нови iPhone телефони

За помалку од пет месеци, Apple ќе претстави наследници на седмицата и целосно нов ...

Зошто тинејџерите ги обожаваат iPhone телефоните?

Тинејџерите во Америка се зависни од iPhone телефоните… Тинејџерите ги сакаат iPhone телефоните поради ...

Епл ќе го купува дизни, компанијата во тој случај ќе вреди 1 трилијарда долари

Во тој случај, компанијата ќе вреди неверојатни 1 трилијарда долари… Никој се уште нема ...