Дербито во Мадрид се играше под Македонско знаме

Дербито во Мадрид се играше под Македонско знаме

Македонското знаме е развеано на трибините на Сантијаго Бернабе каде што вечерва во полуфиналето на Лигата на Шампионите играат Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.

Вечерва се игра првиот полуфинален натпревар, а само една екипа од Мадрид ќе може да го игра големото финале Националниот Стадион на Велс во Кардиф.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Втор ден од NBA All-Star викендот, еве што ќе гледате денес

  Со почеток од 02:00 часот, стартува вториот ден од NBA All-Star викендот кој се ...

  Реал Мадрид со победа против Наполи, погледнете ги головите (Видео)

  Шпанската екипа триумфираше иако на почетокот од натпреварот губеше со 0-1. Наполи поведе во ...

  Eric Gordon победи на натпреварот во тројки на All-Star (Видео)

  Кошаркарот на Houston вчера беше најпрецизен на натпреварот во тројки. На натпреварот во тројки ...