Детали за вечерашните земјотреси во Скопје

Детали за вечерашните земјотреси во Скопје

Два земјотреса со магнитуда од 2,7 степени според Рихтеровата скала се регистрирани во Скопје вечерва во 21 часот и 10 минути и во 21 часот и 11 минути.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, соопшти дека епицентрите на земјотресите биле во Скопското епицентрално подрачје, а се почувствувани во Скопје и околината со интензитет од IV степени според Европската макросеизмичка скала.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Албанец со полн Калашников во центарот на Скопје

  Единицата за недозволена трговија поднесе кривична пријава против Н.С. (23) од Скопје поради постоење ...

  Важна информација за сите граѓани на Република Македонија

  Во спротивно, казни. Управата за јавни приходи потсетува дека освен оние лица кои оствариле ...

  Доналд Трамп не сака да се сретне со мексиканскиот претседател

  Американскиот претседател Доналд Трамп оцени во четвртокот дека средбата со мексиканскиот колега по должност ...