Donald Trump не сака да го замени својот Андроид смартфон

Donald Trump не сака да го замени својот Андроид смартфон

Претседателот на САД, Трамп не сака да го замени својот личен телефон за нов и многу побезбеден уред.

Според New York Times, претседателот Donald Trump не сака да го замени својот Андроид смартфон кој е некој од Samsung Galaxy моделите, за нов уред со посебна заштита и енкрипција

Безбедносните служби тврдат дека неговиот Samsung Galaxy телефон може многу лесно да се хакира поради тоа што е постар модел. Тие се исто така загрижени поради тоа што претседателот е “многу лесно достапен” бидејќи постојано одговара на секакви повици дури и со непознати броеви.

New York Times дава информација дека претседателот не сака да го предаде својот личен телефон поради тоа што се уште е активен на твитер и сака да одговори на секој повик кон него.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Еве како ќе изгледа новиот Huawei P10

Произлегоа слики од смартфонот на кинеската компанија, еден месец пред да биде официјално претставен. ...

Паметен часовник кој распознава емоции (Видео)

Разговорот не се само зборовите што ги изговараме туку и говорот и нашиот тон ...

Иран планира да ги забрани социјалните мрежи

Главниот ирански обвинител Мухамед Џафер Мунтазери порача дека интернетот има свои предности, но и ...