Екипите на терен после обилните вржени

Екипите на терен после обилните вржени

По обилните врнежи, поплави во Бутел, Карпош и Ѓорче Петров

По обилните врнежи на дожд кои попладнево го зафатија главниот град, се појавија поплави во општините Бутел, Карпош и Ѓорче Петров.

Градските власти информираат дека на терен интервенирале поголем број на екипи на штабот за заштита и спасување на Град Скопје, со возила и пумпи во повеќе поплавени објекти интервенирале и екипи на Противпожарната бригада на Скопје и ЈП „Водовод и канализација“.

– И во наредниов период штабот за заштита и спасување на Град Скопје ќе ја следи состојбата на терен и доколку има потреба, соодветно ќе интервенира, соопшти Град Скопје.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Како изгледа Радмила Шеќеринска после нападот во Собранието?

  Како изгледа најмоќната жена во Македонија после нападот во Собранието? На средбата со помошникот-државен ...

  Новото име на “iPhone 8” е вистинска катастрофа

  Моментално нема многу информации за идниот модел на Епл, iPhone 8. Новиот модел може ...

  Екипи на АРМ ќе помагаат во поплавените региони во Тетовско

  Владата извести дека комисии на Министерството за земјоделство ќе ги проверат штетите во нивите, ...