Експлодираше бомба! Бартра е повреден, се откажува натпреварот?

Експлодираше бомба! Бартра е повреден, се откажува натпреварот?

Полицијата потврди дека во близина на стадионот на Борусија Дортмунд експлодирала експлозивна направа.

Германскиот клуб потврди дека една личност на Борусија е повредена, а наводно станува збор за стоперот Марк Бартра.

Шок пред четвртофиналниот натпревар на Лигата на Шампионите помеѓу Борусија Дортмунд и Монако! Полицијата потврди дека во близина на стадионот на Борусија Дортмунд експлодирала експлозивна направа. Играчите на Борусија се испратени на сигурно, а полицијата трага за осомничените и проверува дали нападот бил планиран или не.

Бартра, кој вечерва требаше да започне да игра од првата минута, е на пат во болница.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Маж и Жена загинаа во страшна сообраќајка на автопатот кај Пожарец

  Слободан и Лепосава Јеремиќ настрадаа во страотна сообраќајна несреќа кај Пожаревац. 75-годишниот маж и ...

  Трамп ќе биде соочен со безбедносна закана за неговиот имот, и неговите вработени

  Американските брендови беа цел на насилство во странство и порано, но тие никогаш не ...

  Се враќа воениот рок во Република Македонија

  Служењето на воениот рок во Македонија не е задолжително веќе десетина години, односно последната ...