Facebook тестира копчиња кои ќе имаат само една функција

Facebook тестира копчиња кои ќе имаат само една функција

Facebook веќе секоја недела ни носи по некоја нова опција.

Социјалната мрежа тестира shortcut копчиња кои ќе можете да ги ставите на вашиот профил и кои ќе ги носат вашите пријатели до вашите други профили на останатите социјални мрежи.

На вашиот профил ќе можете да ставите shortcut копче до вашиот Instagram, Snapchat или Twitter профил. Ќе можете тука да го ставите вашиот YouTube канал или вашиот Skype профил.

Оваа опција засега ја има само во бета верзиите од iOS платформата. Кога ќе се појави официјално се уште не сме сигурни.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Доколку планирате да купувате нов iPhone, ова се одлични вести за вас

Некои аналитичари веруваат дека цената на новиот модел на iPhone нема да биде поголема ...

Huawei објави коа ќе биде претставен новиот P10 (Видео)

По успехот на P9 моделот, се очекува многу од неговиот следбеник. Новиот модел од ...

Погледнете како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy S8 (Фото)

Според информациите што се знаат за новиот Galaxy S8, дизајнерите од DesignWoOS успеаа сликовито ...