Фотографијата која го воодушеви светот поради својата приказна

Фотографијата која го воодушеви светот поради својата приказна

Фотографијата која е објавена на страницата “Love What Matters” трогна многумина и ги потсети на овој завет на венчавката, „и во добро и во зло“.

Девојката чија фотографија трогна многу корисници на социјалните мрежи објасни зошто нејзиниот татко наместил масичка и фотеља пред вратата од спалната соба.

-Мојата мајка има рак на тироидната жледа која се прошири и го зафати душникот. Имаше операција со која е отстранет ракот. Мора да биде изолирани во соба поради радијацијата. Мојот татко постави масичка пред вратата за да и прави друштво, а јас плачам, вели во описот на фотографијата.

Ете за големата љубвона приказна понекогаш се доволно само неколку реченици и многу љубов.

Голем број луѓе во своите коментари дадоа поддршка до семејството и ги споделија своите лични искуства со канцерот, лекувањто и терапиите.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  5 изненадувачки последици од недостатокот на сон

  Човечкото тело функционира најдобро кога ќе се навикне на одредена рутина, како на пример, ...

  Денес е Духовден – ова се неколкуте работи кои треба да ги направите денес

  Постојат голем број обреди и обичаи кои се применуваат во Кумановско, по повод големиот ...

  Бремената Бијонсе не планира да запре: ќе настапува на Grammy Awards 2017

  Бијонсе во средата објави дека е бремена со близнаци, а во четвртокот вечерта е ...