Французите на колена, Вардар го освои финалето! ВАРДАР Е ШАМПИОН!

Французите на колена, Вардар го освои финалето! ВАРДАР Е ШАМПИОН!

Денес се одигра финалето во ЛШ помеѓу ПСЖ и Вардар.

Тимот на Вардар одлично го започна натпреварот и имаше предност од 2 голови на првиот дел, а ја зголеми и до максимални 3 голови предност во текот на првиот дел.

Сепак, следуваше мал пад во играта и предност од 1 гол за ПСЖ и така заминаа на полувреме двата тимови.

Вториот дел донесе повторно голема борба, а со тоа повторно подобра игра на Вардар кој успеа да има предност од 3 голови, но следуваше повторно мал пад во играта и повторно изненадување.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Kawhi Leonard во стилот на Jordan (Видео)

  San Antonio Spurs вчера славеше против екипата на Oklahoma City Thunder со резултат од ...

  Деца играат фудбал додека во позадина има воздушен напад (Видео)

  Фудбалската игра никогаш не смее да запре. Ниту кога во близина има воздушен напад. ...

  Се исполни желбата на ова тригодишно девојче (Видео)

  Беше исполнета желбата на најмладиот фан на Philadelphia 76ers, девојчето Charlotte. Тригодишното девојче е ...