Фудбалерот Месут Озил ќе се венча со Мис Турција

Фудбалерот Месут Озил ќе се венча со Мис Турција

Медиумите на островојт јавуваат дека Месут Озил планира да потроши 5 милиони евра за имот во Турција.

Фудбалерот на Арсенал, Месут Озил, летово ќе се венча со 23 годишната Амине Ѓулсе, мис на Турција 2014 година и актерка во турски тв серијал. Тие се во врска повеќе од една година, но Мисицата доскоро демантираше дека се во врска, туку само пријатели.

Парот неодамна за кратко време беше виден прво во ресторан во Лондон, а по тоа и на шиша и кафе во Истанбул. Двајцата имаа нов моден детал – свршенички прстени. Англиските медиуми тврдат дека Месут Озил ќе потроши 5 милиони евра за имот во Истанбул.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Westbrook со најсмешните чекори до сега

  На Russell Westbrook вчера му се случи ментална блокада и заборави што треба да ...

  Луис Енрике: Превземам целосна одговорност за поразот

  Вината за срамниот пораз од 4-0 на екипата на Барселона, целосно ја превзема менаџерот ...

  Emmanuel Mudiay го истрола Gregg Popovich

  Можеби кога ќе му заврши кариерата како NBA играч, Emmanuel Mudiay ќе продолжи како ...