Галерија: Погледнете што се случуваше денес во Скопје, неколку хеликоптери и авиони...

Галерија: Погледнете што се случуваше денес во Скопје, неколку хеликоптери и авиони…

По повод „10-ти Јуни- ден на Воздухопловната Бригада“ денеска во периодот од 10:40 до 11:30 часот, 7 воздухоплови во формација надлетуваа над Градот Скопје одбележувајќи го денот на бригадата.

Летот на формацијата беше: од Аеродромот Александар Велики, преку централното градско подрачје, до населбата Ѓорче Петров и обратно. Воздухопловите летаа на висина од 100 метри.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Чудна сообраќајна несреќа во Шутка, со автомобил влета во супермаркет

  Денеска, во скопската населба Шуто Оризари се случи сообраќајна незгода, во која за среќа ...

  Супер вест за граѓаните: Сите граѓани ќе добијат по 12.000 денари секој месец доколку имаат…

  Со промените, граѓаните избраа живот за сите во Македонија, соопштуваат од СДСМ, објавувајќи ја ...

  (ВИДЕО) Украинската војска напаѓа! Се фрлаат гранати во Донбас

  Украинските безбедносните сили го гранатираа јужниот дел во областа на самопрогласената ДНР. За време ...