Гевгеличани денеска пријатно изненадени

Гевгеличани денеска пријатно изненадени

Многу гевгеличани останаат подзинати и исплашени од чудната појава на небото над нивниот град.

Оваа чудна формација од облаци и светлина се појави над Гевгелија и го исплаши и зачуди целиот народ. Некои беа присебни па ја фотографираа чудната светлина:

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  СДСМ испрати порака до Никола Груевски

  Никој, па ниту Никола Груевски не може да избегне соочување со правдата и правната ...

  Албанија со луди изјави за руското влијание врз Македонија

  Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати, кој претстојува во Вашингтон, тврди дека Албанија ...

  Иванов подготвен до крај да ја брани Македонија

  Претседателот Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск разговарале и за актуелната ...