iPhone 8 концепт (Видео)

iPhone 8 концепт (Видео)

Од сите концепти до сега, овој е најреален.

Она што го знаеме до сега за новиот iPhone 8 е дека предниот дел ќе биде целосен екран, ќе има метално куќиште со стаклена позадина – нешто слично како S7 серијата на Samsung и дека fingerprint сензорот ќе биде вграден во самиот екран.

До сега се појавија многу концепти за новиот iPhone на YouTube, но според нас овој би требало да биде најблиску до реалноста.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Хакери се заканија дека ќе избришат податоци од стотици милиони iPhone телефони

Иако ова би можело да биде само празна закана, сите сопственици на уредите на ...

Топ 10 игри кои ќе ви ја стопат графичката картичка

Сакате до максимум да го тестирате вашето гејмерско куќиште? Пробајте некоја од овие игри ...

Новиот iPhone 8 ќе биде најскап досега

2017 е голема година за Apple бидејќи ќе биде претставен јубилејниот десетти iPhone. Постојат ...