Ја затекнал својата девојка во кревет со друг, па го направил невозможното

Ја затекнал својата девојка во кревет со друг, па го направил невозможното

Дастон Халовеј од Тексас дошол една вечер дома и во својот кревет покрај својата девојка пронашол гол непознат маж.

Голем дел од луѓето веќе во тој момент би започнале жестока расправија која најверојатно би завршила со тепачка, но тој решил да направи нешто друго.

Тој ја фотографирал својата девојка која спиела во креветот покрај непознатиот маж, па дури направил и селфи со нив, пишува Деили Меил.

– Она кога ќе дојдете дома и во креветот покрај личноста која ја сакате ќе затекнете непознат човек. Добар маж заслужува добра жена – напишал Дастон на својот фејсбук профил, откако објавил фотографија од својата девојка и непознатиот маж.

Покрај самата порака, Дастон ставил и смајли.

Објавената фотографија за кратко станала хит на социјалните мрежи, а подршка за Дастон стигала од целиот свет. Луѓето му честитале на тоа што е смирен и кул.

Тој признал дека во еден момент сакал да го претепа непознатиот маж, но тогаш се решил да ја разбуди својата девојка и сфатил дека била мртва пијана.

– Сакав да ја прашам дали јас ќе спијам во гостинската соба и што сака непознатиот маж за појадок – додава тој.

Поради своите постапки, на социјалните мрежи луѓето почнале да му нудат помош за пронаоѓање на нова девојка, а исто и му честитале поради тоа што е голем човек.

– Добив илјадници пораки од различни луѓе ширум светот кои ми честитаа за тоа дека сум испаднал голем човек и едноставно сум заминал – напишал Дастон на својот Фејсбук профил.

Тој додал дека помислил дека целиот свет му се срушил кога ја затекнал девојката во креветот со други, но и дека по илјадници убави пораки од непознати луѓе сфатил дека светот не е толку лошо место како што мислиме.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Луѓето кои пцујат се искрени, вели најновото истражување

  Зарем тоа не е еб*но точно? Ајде да се соочиме со реалност: сите пцуеме. ...

  5 работи кои мажите не ги сакаат во сексот

  Некои работи што жените им ги прават на мажите во филмовите за возрасни се ...

  Топ 10 неверојатни телесни трансформации

  Дали навистина функционираат диетите и производите за слабеење кои на интернет се продаваат како ...