Како руските специјалци ги тепаа терористите на УЧК на Косово во 2000 година?

Како руските специјалци ги тепаа терористите на УЧК на Косово во 2000 година?

Од првиот удар падна на земја и главата му беше раскрвавена.Скапиот костум му беше во крв и кал.

Во 200O година кога руската војка беше на Косово Рамуш Харадинај бил претепан од руски специјалец.Харадинај подолго време се заканувал дека ќе се пресмета но на крајот го извлекол подебелиот крај, пишува „Информер“

Тој налетал на руски војници во близина на селото Мушутиште кај Сува Река и се однесувал многу надмено и дрско.

– Харадинај мавташе со рацете но русинот беше многу вешт. Со еден удар го собори.Рамуш се обиде да стане и да возврати но тоа беше само еден обид.Од првиот удар падна на земја и главата му беше раскрвавена.Скапиот костум му беше во крв и кал-раскажува за „Информер“ Игор Маринковиќ кој во Москва имал можност да се запозна со војникот кој го тепал водачот на УЧК.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Детална анализа на случувањата во Сирија

  Роберт Кенеди Џуниор го преплаши народот во Америка, и ја замрзна елитата… Робет Кенеди ...

  Светот во исчекување на 16 февруари

  Минатата година агенцијата НАСА воочи објект кој би можело да биде комета или астероид ...