Македонија ја очекува ново невреме викендов?

Македонија ја очекува ново невреме викендов?

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер поизразен вдолж Повардарието.

Температурата ќе се движи од 15 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер.

Температурата ќе достигне до 24 степени.

Потоа следува период на променливо и нестабилно време, во попладневните часови со локален пороен дожд и грмежи. Во недела ќе се врати повремено силниот западен ветер и ќе биде и нестабилно на повеќе места, особено на северот и истокот од земјава.

Пооблачно и ветровито со северен ветер ќе биде и во понеделник и вторник, кога под влијание на нов влажен бран врнежи од дожд се очекуваат во поголемиот дел од земјава. Позначително но не и подолготрајно спуштање на температурата се очекува од среда.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Кој го планирал нападот врз Тодоров?

  Цело утро атентаторот го чекал екс министерот Никола Тодоров пред министерството за Здравство заедно ...

  Охридското езеро е 3 сантиметри под дозволениот минимум

  Охридското езеро постојано го намалува својот водостој… Охриѓани на социјалните мрежи споделуваат страотни слики ...

  Дали преку „PayPal“ се перат пари?! Компанијата е под истрага и е…

  Министерството за правда на Соединетите Американски држави побараа од компанијата „PayPal“ да им достават одредени ...