Мерки притор за неколкумина учесници во хаосот во Собранието

Мерки притор за неколкумина учесници во хаосот во Собранието

Притвор за четири лица кои учествуваа во инцидентите во Собранието на 27 април, одлучи судија на претходна постапка во Основниот суд Скoпје 1 Скопје.

Од седуммината кои беа приведени од полицијата, еден заврши во куќен притвор а за другите двајца е одредена мерка за претпазливост, односно забрана за напуштање на местото на живеење и повремено јавување кај овластено службено лице во Судот.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Се подготвуваат за војна: Ким нареди 600.000 луѓе да го напуштат градот

  Што планира таинствениот севернокорејски лидер? Додека едни сметаат дека станува збор за евакуација на ...

  Дали го видовте ремек-делото во Прилеп? Новиот храм Св. Петка

  Ова е новиот храм Св. Петка кој според својата убавина наликува на охридскиот Плаошник. ...