Неколку воени авиони утре ќе летаат над Скопје

Неколку воени авиони утре ќе летаат над Скопје

По повод 10-ти Јуни – ден на Воздухопловната Бригада на АРМ, утре од 10:40 до 11:30 над Градот Скопје ќе надлетуваат седум воздухоплови на АРМ.

Како што соопштија од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје ќе биде изведено надлетување над градот во формација од Аеродромот „Александар Велики“, преку централното градско подрачје, до населбата Ѓорче Петров и обратно.

Воздухопловите ќе летаат на висина од 100 метри.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Што се случува кога во Burger King ќе порачате екстра крцкав помфрит?

  Двајца вработени се уапсени кога нивната шема ја дознал полицаец во цивилка. Два работници ...

  Двојазични табли поставени во Куманово

  Двојазични табли поставени во Куманово… По вчерашната поддршка која Албанците од Куманово, преку транспаренти ...

  Објавено првото видео од страшната сообраќајка во Скопје

  Шест лица се повредени во сообраќајната несреќа што утрово во четири часот се случила ...