Обезбедете си го Facebook профилот со физички клуч!

Обезбедете си го Facebook профилот со физички клуч!

Дали сте знаеле дека можете да си го заштитите Facebook профилот со физички клуч?

Односно USB стик на кој се наоѓа ваш уникатен password кој функционира заедно со password-от од вашиот Facebook профил.

Овој мал уред може да се купи од компании кои го поддржуваат Universal 2nd Factor стандардот и може да ви послужи и за сите ваши Google акаунти, Dropbox итн.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Nokia 3310 се враќа на пазарот

Претставен во 2000-та година, телефонот-легенда се враќа на пазарот. Nokia се реши да го ...

Google сака да ја врати довербата на огласувачите, но бојкотот продолжува и понатаму

Предвидувањата на аналитичарите велат дека бојкотот на YouTube и Google може да ги чини ...

Колку ќе чинат новите QLED телевизори на Samsung?

Корејскиот гигант ги откри цените на новите QLED телевизори. Телевизорите ќе пристигнат во три ...