Обезбедувањето на Аркан откри како тој требало да биде убиен

Обезбедувањето на Аркан откри како тој требало да биде убиен

Жељко Ражнатовиќ Аркан години по неговата смрт и понатаму крева голема прашана и е мета на интерес.

Според најновите вести во српските медиуми, Аркан требало да биде убиен и порано, и тоа пред очите на Цеца и малите деца, Вељко и Анастасија.

Пред да биде убиен Аркан на 15. јануари 2000 година, имало уште два обида за негово убиство. Тоа за српскиот Курир го открива Михајло Улемек кој вели дека еднаш додека Аркан држел кафуле, настанал хаос. Црно БМВ тргнало кон локалот и сакало да го усмрти Аркан и присутните. Сепак, излетало обезбедувањето и спречило трагедија.

Исто така, во вториот обид, Аркан требало да биде убиен пред очите на Цеца и децата, кои тогаш беа малолетни. Напаѓачите го чекале со затемнет автомобил, да го застрелаат пред семејството, но било спречено. За него како обезбедување работеле неговите војници.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Како Москва ја собори Американската глобална хегемонија?

  Постојаниот мир е се уште далеку за Сирија, но постои светла точка за оваа ...

  Најлудата теорија на заговор досега

  Зошто Америка го нападна Ирак? Дефинитивно не е поради нафтата… Ова е најлудата теорија ...

  Бил Гејтс откри шокантни информации за непознатиот вирус

  Бил Гејтс на Конференцијата за безбедност во Минхен откри шокантни информации… Бил Гејтс на ...