Осудените за масакрот кај Смилковско езеро се невини?

Осудените за масакрот кај Смилковско езеро се невини?

Токму ова го потврди Зоран Заев во интервјуто за Српски Курир.

Во скандалозното интервју дадено денеска за српски „Курир“, претседателот на СДСМ Зоран Заев оди доттаму што тврди дека осудените во „Монструм“ биле невини, односно дека немало никакви докази оти тие се виновни.

Запрашан дали има докази кои расветлуваат што се случило на Смилковското езеро каде се убиени четири деца и еден риболовец, Заев одговара:

–Постојат разговори кои покажуваат дека за луѓето кои се во затвор нема никакви докази за тоа. Во разговорите не постојат докази кој тоа го направил, но постои сомнение дека власта е вмешана.

Во третата точка од тиранската платформа прифатена од Заев, с ебара целосно расчистување на прашањата и судските постапки како “Сопот”, “Бродец”, “Монструм” и “Куманово” „преку една анкетна комисија или меѓународен независен орган“.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Илјадници луѓе излегоа на мирен протест во Скопје

  Народот не може да биде игнориран. Мислеа дека ќе сме 100 души тука, еве ...

  Се намалуваат цените на горивата од полноќ!

  Цените на дизелот, бензинот и екстра лесното масло за домаќинства од вечерва после полноќ ...

  Каков крај се очекува на политичката криза во Македонија?

  Политичкиот аналитичар Тони Науновски, на својот фејсбук профил наброја 6 предлози за излез од ...