Отсега порачка на Uber по пат на Google Maps

Отсега порачка на Uber по пат на Google Maps

Понудата на Uber станува составен дел од апликацијата на Google.

Новата надоградба на најдобрата бесплатна навигација Google Maps донесе и една интересна нова опција. Имено, при планирањето на патувањето, досега беше во можност да бирате патување со автомобили, велосипед, пешки или со јавен превоз.

Новата надоградба донесе и опција за користење на Uber, така што по пребарувањето на рутата со едноставно избирање на опцијата, можете да видите колку би ве чинело патувањето, колку би траело истото, како и кој автомобил и кој возач е достапен за вас.

Дури можете и да платите по пат на Google Maps апликацијата, што значи дека стандардната апликација повеќе не е потребно.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Во Европа пристигнува дизел верзија на Kia Stinger

  Премиерата се очекува да биде на саемот за автомобили во Женева, следната година Откако ...

  Škoda Kodiaq добива RS верзија

  Овој модел ќе биде придвижуван од 2.0 литарски битурбо дизел мотор со моќност од ...

  Samsung ги претстави новите батерии за автомобили

  Доаѓаат во 2020 година, а истите ќе обезбедат автономија од 600 километри. Електричните автомобили ...