Ова е македонската девојка која зема 25.000 евра плата (ФОТО)

Ова е македонската девојка која зема 25.000 евра плата (ФОТО)

Порталот Актуелно.мк објави документ на којшто е наведен износот на месечните примања на донеодамнешниот прв човек на компанијата МПМ, Јана Станисављева.

Според напишаното во Анексот од 2015 година, Станисављева земала месечна плата од 25.000 евра. Друштвото имало обврска најдоцна до 10-ти во месецот да ѝ исплаќа износ во висина од 1.345.000 денари.

Дополнително, и биле платени трошоци за бензин, за доаѓање и одење од работа, дневници и слично.

МПМ неодамна ги затвори весниците „Утриснки весник“ и „Вест“ поради финансиски загуби.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Македонија е пред голем чекор, нови патишта насекаде низ Македонија

  Македонија е пред нов бум во патната инфраструктура. Најавена е изградба и обнова на ...

  Денес времето облачно, со големи врнежи од дожд

  Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На повисоките планини ...

  Ќе се избришат 660 милиони евра на компании и физички лица!

  Владата на Албанија со предлог до Парламентот за бришење на долг што кон неа ...