Погледнете како беше пречекан Зијадин Села после излезот од болница (видео)

Погледнете како беше пречекан Зијадин Села после излезот од болница (видео)

Политичките сопартијци го пречекаа Зијадин Села…

Зијадин Села лидерот на Алијансата за Албаниците успешно закрепна по тешките повреди кои ги претрпе за време на крвничките напади во Собранието на 27 април кога група напаѓачи го газеле на земја, а потоа и го влечеа неговото тело низ ходниците.

Села се опоравува и откако беше пуштен од тетовската болница неговите приврзаници го пречека со аплаузи. Тој следната недела ќе се врати во политиката и најпрво ќе одржи прес конференција во Тетово.

Pamje tjera Ziadin Sela duke dalur nga Spitali i Tetovës e duke u nisur për në Strugë

Posted by Tetova Sot on Saturday, May 6, 2017

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Путин нервозен, планира да ги врати долговите кон Америка

  Русија планира вонредно заседание на Советот за безбедност на Обединетите нации, после нападот на ...

  Терористички напад во воена база на Русија

  Шест војници загинаа, а десет се повредени во терористичкиот напад на воена база во ...

  Досега невидено! Зимо во Катар!

  Во јужниот дел на Катар денеска се измерени 1,5 степени Целзиусови, што е досега ...