Pokemon GO повторно руши рекорди

Pokemon GO повторно руши рекорди

Играта за смартфони која беше најсимнувана игра за 2016-та година сруши уште еден рекорд.

Pokemon GO стана игра која најбрзо стигнала до заработка од една милијарда долари. Играта во првите неколку месеци правеше заработка од 18 милиони долари дневно, цифра која сега е намалена на 2 милиони долари.

За споредба, Clash Royale која е исто популарна игра за смартфони и излезе четири месеци пред Pokemon GO, се уште нема стигнато до заработка од една милијарда долари.

Компанијата Niantic која ја креираше играта подготвува и најави нови апдејти кои би требало да ги добиеме наскоро.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Како ќе изгледа светот во 2022 година? (Видео)

Компанијата IBM произлезе со свои предвидувања за тоа каков ќе биде светот во 2022 ...

Како да направите Shazam веднаш да почне да слуша по уклучување на апликацијата

За Apple уредите постои опција Shazam да почне да ја слуша песната со употреба на force ...

Инстаграм наскоро со нова опција

Инстаграм социјалната мрежа станува се подобро место за споделување на вашите фотографии. Во текот ...