После јавното извинување, телефонски разговор помеѓу Путин и Ердоган

После јавното извинување, телефонски разговор помеѓу Путин и Ердоган

Претседателите на Турција и Русија, Реџеп Тајип Ердоган и Владимир Путин, се договорија да ја засилат меѓусебната воена координација во текот на операциите против Исламска држава во Сирија, соопштуваат од Кремљ, а информацијата ја пренесе ТАСС.

Путин и Ердоган ја потврдија подготвеноста за активна соработка на натамошниот развој на преговарачкиот процес од Астана и Женева за надминување на сириската криза.

Двајцата претседатели ја разгледаа и подготовката за седницата во март на руско-турскиот Совет за соработка на високо ниво.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Научник мисли дека луѓето воопшто не се од Земјата

Нашите тела еволуирале на некое друго место, а тој исто така тврди и дека ...

Воениот брод на Хитлер кој преживеал две атомски бомби

На самиот почеток на војната, го прогласиле за среќен брод, бидејќи одбивал да замине ...

Пронајден проколнатиот град на мајмуните, но и одвратна болест во него

Ова е всушност, последното неистражено место на светот. Група истражувачи и археолози, пред некое ...