Пукање во Арачиново

Пукање во Арачиново

Едно лице е рането со пиштол во пукање што се случило утрово околу 11 часот во Скопје на улица „Момин Поток“ во автоплацот „Ауто Свис“.

Татко и син од Арачиново со пиштоли испукале неколку куршуми кон 38- годишен скопјанец, по што со возило избегале.

Повреденото лице со прострелна рана е префрлен во Клиничката болница Систина. На лице место најдени се четири чаури и траги од крв.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Американски воен конвој предизвика хаос во Полска

  Американските војници слепо веруваат во навигацијата… Американските војници од оклопната бригада распоредена во западниот ...

  (ВИДЕО) Украинската војска напаѓа! Се фрлаат гранати во Донбас

  Украинските безбедносните сили го гранатираа јужниот дел во областа на самопрогласената ДНР. За време ...

  Објавено видеото на Маша, каде што таа од болка започнува да плаче

  Поранешнара девојка на Жељко Ражњатовиќ, Маша Терзиќ ги исплаши своите фанови на социјалните мрежи ...