Реал Мадрид со победа против Наполи, погледнете ги головите (Видео)

Реал Мадрид со победа против Наполи, погледнете ги головите (Видео)

Шпанската екипа триумфираше иако на почетокот од натпреварот губеше со 0-1.

Наполи поведе во осмата минута од натпреварот, но Реал Мадрид успеа да го сврти натпреварот во негова полза и да триумфира со резултат од 3-1 во првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Бејл кој пред 2 недели се врати на тренинг, не настапи на натпреварот.

Стрелци на головите за Реал Мадрид беа Бензема (18’), Крос (49’) и Касемиро (54’). За Наполи стрелаше Инсињa во осмата минута.

Погледнете ги головите на видеата во прилог.

Инсињa (8’)

 

Бензема (18’)

 

Крос (49’)

 

Касемиро (54’)

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Ronaldinho: Gabriel Jesus од Manchester City ќе биде најдобриот фудбалер во светот

Бразилецот верува дека Gabriel Jesus има потенцијал да го достигне Messi. Gabriel Jesus кој ...

Steph Curry открива зошто годинава нема да се натпреварува во тројки на All-Star

Steph Curry има учествувано шест пати на натпреварот во тројки што се одржува ден ...

Французите на колена, Вардар го освои финалето! ВАРДАР Е ШАМПИОН!

Денес се одигра финалето во ЛШ помеѓу ПСЖ и Вардар. Тимот на Вардар одлично ...