СДСМ испрати порака до Никола Груевски

СДСМ испрати порака до Никола Груевски

Никој, па ниту Никола Груевски не може да избегне соочување со правдата и правната држава.

Наместо да бега од обвинителите, Груевски треба да собере храброст и да се соочи со правосудните органи“, реагира СДСМ.

„Секој граѓанин на Република Македонија, вклучително и Груевски, треба да одговара за своите постапки пред независен, професионален и непристрасен судски систем. Никој не смее да се става над законите и владеењето на правото.

Времето на сваровски судството заврши. Македонија мора да биде и ќе биде правна држава во која законите ќе важат за сите подеднакво без разлика на нивната етничка, верска, политичка или каква било припадност“, стои во соопштението на СДСМ.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Ние не сме бугари ние сме МАКЕДОНЦИ! Се огласија…

  МАкедонските организавии од Мала Преспа, Голо Брдо и Гора се огласија после настојувањето на ...

  Доналд Трамп и “проститутките”

  Доналд Трамп и неговите перверзии… Руските власти уште во текот на 2013 година ги ...

  Иванов подготвен до крај да ја брани Македонија

  Претседателот Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск разговарале и за актуелната ...