Што направи Кристијано Роналдо после голот на Меси?

Што направи Кристијано Роналдо после голот на Меси?

Реакциите на ѕвездата на Реал Мадрид после последниот погодок на Барселона.

Она што можеме да го видиме на ова видео е дека Португалецот беше прилично лут на своите соиграчи, на кои после погодокот со повишен тон им се обрате “Haganle falta!”, што во превод би значело “Па фаулирајте го!”

Reakcija zvijezde Real Madrida nakon posljednjeg pogotka Barçe. Ono što možemo vidjeti na ovom videu jeste to kako je Portugalac bio izrazito ljut na svoje suigrače, kojima je nakon pogotka povišenim tonom govorio "Háganle falta!", što bi u prijevodu značilo "Pa faulirajte ga!".

Posted by FC Barcelona Balkan fans on Sunday, April 23, 2017

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Да се потсетиме: Кога МЗТ го победи Реал Мадрид (Видео)

  Поминати се повеќе од 20 години од големата победа на МЗТ. Се уште се ...

  Андреа Пирло се враќа во Јувентус

  Според италијанскиот вебсајт Tuttosport, Андреа Пирло ќе се врати во клубот кој го напушти ...

  Последен ден од NBA All-Star 2017 викендот, еве што ќе гледате денес

  Денес е последен ден од All-Star 2017 викендот кој се одржува во New Orleans. ...