Што се случуваше вчера на All-Star 2017 натпреварот во New Orleans? (Видео)

Што се случуваше вчера на All-Star 2017 натпреварот во New Orleans? (Видео)

На натпреварот во кој западот триумфираше, срушени беа неколку рекорди.

Вчера во New Orleans екипата на западот триумфираше против тимот на истокот со резултат од 192-182. MVP на натпреварот беше Anthony Davis кој постигна 52 поени и му го сруши рекордот на Wilt Chamberlain од 1962 кој имал 42 поени на тогашниот All-Star натпревар.

Russell Westrbook не успеа да го сруши рекордот на Wilt, кој постигна 41 поен.

Kevin Durant со својот triple-double од 21 поен, 10 скока и 10 асистенции им се придружи на Michael Jordan, LeBron James и Dwyane Wade како единствени играчи со triple-double на еден All-Star натпревар.

LeBron James стана првиот играч кој постигнал повеќе од 300 поени од сите All-Star натпревари вкупно.

Погледнете ги најинтересните моменти од вчерашниот натпревар на видеото во продолжение.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и

Капитенот на Bayern Munich ќе се пензионира

Philipp Lahm кој поголемиот дел од кариерата ја помина во Bayern Munich ќе се ...

Погледнете ја лудата завршница во Detroit

На кошаркарите на Detroit Pistons им требаа три офанзивни скока за да погодат за ...