Што значи овој потег на Иско откако постигна гол против Спортинг Гихон?

Што значи овој потег на Иско откако постигна гол против Спортинг Гихон?

Ден пред натпреварот на Реал Мадрид против Спортинг Гихон, на прес конференцијата фудбалерите покрај стандардните изјави за новинарите и медиумите, делеа автограми на свои фотографии.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Иско Аларкон Суарез имаше необична средба со 8 годишно девојче чие родители се глувонеми. Таа постави необично, но емотивно барање, да откако ќе постигне гол на утрешниот натпревар, ги поздрави нејзините родители со специфичен поздрав, кој значи “Те сакам”.

Иско го одржа своето ветување и ја исполни желбата на 8-годишното девојче и нејзините глувонеми родители, а емотивното видео можете да го погледнете во продолжение:

The reason behind Isco's celebration

⚽️❤️👏 #HalaMadridFind out the reason behind Isco Alarcón's special goal celebration!Descubre el motivo de la especial celebración de Isco!

Posted by Real Madrid C.F. on Sunday, April 16, 2017

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Суарез му го направи денот на ова дете (Видео)

  Додека фудбалерите на Барселона се упатуваа кон автобусот, Суарез имаше време да направи гест ...

  NBA ѕвездите се сликаа со оваа фудбалска легенда од Barcelona (Фото)

  Сите се присутни на All-Star викендот во New Orleans. Вклучувајќи го и Ronaldinho. NBA ...

  Погледнете ги овие UFC борби кои завршиле за помалку од 20 секунди

  Не постои нешто полошо за еден UFC борeц од тоа да биде нокаутиран за ...