Силен земјотрес утринава во Скопје

Силен земјотрес утринава во Скопје

Земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтеровата скала во 4 часот и 8 минути ги разбуди скопјани.

Епицентарот на земјотресот е 15 километри источно од Скопје, односно на 5 километри североисточно од Арачиново и е на длабочина од 10 километри.

loading...

Ознаки:

 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Тешка сообраќајна незгода кај Струга! Тројца тешко повредени

  Тешка сообраќајна незгода се случи на патот Струга-Дебар од која тројца се тешко повредени ...

  Се запали Југо кај Мавровка во Скопје (видео)

  Пред трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје попладнево се запали „југо“. Интервенираше и едно противпожарно ...

  Џафери сепак нема да влезе во новата канцеларија?

  Што се случува денес во зградата на демократијата во Македонија? Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ стојат ...