Синот на LeBron идна NBA ѕвезда? (Видео)

Синот на LeBron идна NBA ѕвезда? (Видео)

Има само 11 години но и тоа како заликува на неговиот татко.

LeBron James Jr. е шесто одделение, настапува за екипата Blue Chips и го однесе својот тим до финалето на Gym Rats MLK Classic турнирот во кој го освоија второто место.

Носи број нула поради тоа што омилен играч му е Westbrook но и покрај тоа прави повеќе потези од репертоарот на неговиот татко. Фенси подавања, тројки од далеку, кросовер потези, LeBron Jr. се покажа на теренот.

loading...

Ознаки:

Можеби ви се допаѓа и