Страшна сообраќајна несреќа, се преврте автобус, полицијата извести за загинати во несреќата

Страшна сообраќајна несреќа, се преврте автобус, полицијата извести за загинати во несреќата

Патнички автобус се превртел во регионот Трансбајкалској во Сибир во Русија.

Во несреќата загинаа најмалку 10 патници, соопшти ТАСС, кој се повикува на извор на регионалната агенција за итни случаи.

“Автобусот превезувал 51 лице, од кои 10 загинаа, а 25 се повредени”, изјави изворот, истакнувајќи дека повредените се сместени во блиската болница.

Дел од нив имаат сериозни повреди.

loading...
 • Главен и одговорен уредник на Arena.mk, безбедносен инжинер во изградба. Човек, кој смета дека со доволна количина на кофеин, може да се завршат сите дневни обврски.

  Можеби ви се допаѓа и

  Експериментот со 6 часа работно време покажа дека…

  Една од учесничките кои беа вклучени во шведскиот експеримент „шест-часовен работен ден“ ги изјави ...

  Нема работа за младите, после завршување на факултет

  Компаниите бараат и млади и искусни кадри. Па, младите за да ја зголемат својата ...

  Македонија потона во целосен мрак

  Синоќа во 20:30 часот, по локално време, светилките во Скопје и Охрид се исклучија ...